RO filtravimo sistema

Atbulinis Osmosas – vandens filtravimas pagrįstas naudojant specialią membraną. Membrana praleidžia vandenį, bet nepraleidžia vandenyje ištirpusių cheminių elementų ir teršalų. Osmosas – natūralus gamtos reiškinys, procesas vykstantis tarp visų gyvųjų organizmų ląstelių. Tarp dviejų skirtingų skysčių koncentracijų esanti pusiau laidi plėvelė – membrana praleidžia mažesnės koncentracijos skystį tirpiklį į didesnės koncentracijos tirpalą. Membrana praleidžia tik tirpiklį t.y. tik gryną vandenį, tol kol koncentracija išsilygina. Gamtoje šis procesas veikia be jokių pašalinių jėgų, bet jeigu skystį (vandenį) paveiksime išorinėmis jėgomis pvz. slėgiu, gausime atbulinio osmoso procesą. Veikiant vandenį slėgiu, pro membraną prasiskverbia tik vandens molekulės, o ištirpusias vandenyje priemaišas sulaiko membrana.

Membrana yra ypatingai smulkaus porėtumo (vienos poros dydis tik 0,0001 mikrono) filtras pašalinantis           90 - 98% vandenyje ištirpusių medžiagų teršalų. Siekdami ilgesnio membranos eksploatacijos laiko, sistemoje prieš membraną naudojami kasetiniai filtrai.

RO – filtravimo sistema yra pritaikyta montuoti virtuvinėje spintelėje po plautuve ir komplektacijoje yra visos prijungimui reikalingos jungtys ir medžiagos. Esant poreikiui sistemą galima sumontuoti ir kitoje vietoje, tik svarbu, kad vieta būtų apsaugota nuo šalčio (šaltis visiškai sugadins RO sistemą). Be to sistemą reikia taip sumontuoti, kad būtų pakankamai vietos ją aptarnauti, t.y. pakeisti filtravimo elementus.

RO filtravimo sistemos privalumai:  

  1. Pašalina 90-95% vandens teršalų, bakterijas ir cistas.
  2. Lengvai ir paprastai sumontuojama.
  3. Šiuolaikiškas ir efektyvus vandens paruošimo būdas.
  4. Sukomplektuota su standartinio dydžio kasetėmis.  

RO filtruotas vanduo naudojamas:

  1. Kūdikių maisto ruošimui.
  2. Maisto ir gėrimų ruošimui.
  3. Gaminant ledo kubelius.
  4. Garo laidynėms.

RO filtravimo sistema 

Rodoma 1 - 9 iš 9 dalykų

RO filtravimo sistema