- ŠILDYMO KATILAI
-
ŠILDYMO ĮRANGA
-
VAMZDYNAI IR JUNGTYS
-
VANDENS SIURBLIAI
- Nuotekų siurblinės
- Cirkuliaciniai siurbliai
- Giluminiai siurbliai Omnigena
- Siurbliai šuliniams Omnigena
- Vandens tiekimo stotelės
- Nenardinami siurbliai Omnigena
- Drenažiniai siurbliai Omnigena
- Fekaliniai siurbliai Omnigena
- Nuotekų siurblinės
- Rankiniai vandens siurbliai
- Vibraciniai siurbliai
- Išsiplėtimo indai
- Komplektuojančios dalys
- VANDENS FILTRAI
- VONIOS KAMBARYS
Klauskite: +370 656 38445; +370 656 85153
- ŠILDYMO KATILAI
- ŠILDYMO ĮRANGA
- VAMZDYNAI IR JUNGTYS
- VANDENS SIURBLIAI
- Nuotekų siurblinės
- Cirkuliaciniai siurbliai
- Giluminiai siurbliai Omnigena
- Siurbliai šuliniams Omnigena
- Vandens tiekimo stotelės
- Nenardinami siurbliai Omnigena
- Drenažiniai siurbliai Omnigena
- Fekaliniai siurbliai Omnigena
- Nuotekų siurblinės
- Rankiniai vandens siurbliai
- Vibraciniai siurbliai
- Išsiplėtimo indai
- Komplektuojančios dalys
- VANDENS FILTRAI
- VONIOS KAMBARYS
Pagal kategoriją
Home
-
- ŠILDYMO KATILAI
- ŠILDYMO ĮRANGA
- VAMZDYNAI IR JUNGTYS
- VANDENS SIURBLIAI
- Nuotekų siurblinės
- Cirkuliaciniai siurbliai
- Giluminiai siurbliai Omnigena
- Siurbliai šuliniams Omnigena
- Vandens tiekimo stotelės
- Nenardinami siurbliai Omnigena
- Drenažiniai siurbliai Omnigena
- Fekaliniai siurbliai Omnigena
- Nuotekų siurblinės
- Rankiniai vandens siurbliai
- Vibraciniai siurbliai
- Išsiplėtimo indai
- Komplektuojančios dalys
- VANDENS FILTRAI
- VONIOS KAMBARYS
- SEZONINĖS NUOLAIDOS
Vandens tiekimo sistemos (stotelės) paruošimas darbui
Vandens tiekimo sistema (stotelė) sudaryta iš keletos pagrindinių komponentų: elektrinio vandens siurblio, išsiplėtimo indo, antivibracinės žarnos, slėgio relės ir manometro. Ši sistema (stotelė) skirta siurbti ir pateikti vartotojui švarų vandenį ar kitą neklampų skystį, kuriame nėra kietų abrazyvinių dalelių. Skystis turi būti chemiškai neaktyvus ir jo temperatūra neturi viršyti 35ºC.
Gamintojas draudžia ir nesuteikia garantijos sistemai siurbiant:
- jūros vandenį;
- nešvarų vandenį arba užterštą smėliu ar kitomis kietomis dalelėmis, tai pat rūdimis;
- siurbiant skysčius maisto pramonėje;
- siurbiant greit užsidegančius, sprogstamus ar kitus pavojingus skysčius.
Vandens tiekimo stotelės (hidroforo) paruošimas darbui
1. Pastatykite hidroforą ant lygaus horizontalaus paviršiaus.
2. Prijunkite prie siurblio siurbimo žarną ar vamzdį. Jų diametras turi būti ne mažesnis kaip 1“ (geriausia 11/4“), siurbliams. Siurbimo vamzdžio ar žarnos sujungimai turi būti sandarūs.
3. Prie siurbimo linijos būtina prijungti atbulinį vožtuvą su mechaniniu filtru.
4. Priklausomai nuo vandens siurblio techninių parametrų paruoškite įsiurbimo liniją ir įsitikinkite, kad ji nebūtų aukščiau už siurblį, kas leis išvengti oro burbulų.
5. Prijunkite vandens tiekimo stotelę prie vandens tiekimo kontūro.
6. Užsandarinkite siurbimo ir vandens tiekimo kontūrus.
7. Prieš įjungiant stotelę būtina siurblį ir siurbimo vamzdį pilnai pripildyti vandeniu. Tam tikslui reikia atsukti įleidimo kamštelį esantį ant siurblio korpuso ir įpilti vandens į angą. Prieš paleidžiant vandens siurblį kamštelį būtina užsukti.
8. Stotelę prijungti prie elektros tinklo su įžeminimu. Priklausomai nuo variklio tipo 230V ar 400V
prietaisas jungiamas prie vienfazio ar trifazio tinklo.
9. Įjunkite vandens tiekimo stotelę (hidroforą).
10. Siurblys išsijungia, kai pasiekiamas nustatytas išsijungimo slėgis a pie 3 bar.
11. Siurblys automatiškai įsijungia, kai vandens slėgis sumažėja iki nustatytos reikšmės apie 1,5-18 bar.
10. Jei siurblys nepradeda siurbti arba nustoja siurbti vandenį, reikia patikrinti:
- ar įsiurbimo vamzdis su atbuliniu vožtuvu yra pilnai panardinti;
- ar siurbimo vamzdis (žarna) yra sandarūs;
- ar atbulinis vožtuvas su grubaus valymo filtru nėra užkimšti nešvarumais;
- ar nėra viršijamas įsiurbimo gylis.
Vandens tiekimo stotelės (hidroforo) darbo režimo - įjungimo ir išjungimo nustatymas
Slėgio relė - tai vienas iš vandens tiekimo stotelės elementų, skirtas automatiškai įjungti arba išjungti stotelės siurblį, priklausomai nuo esančio vandens slėgio sistemoje. Slėgio relės veikimo principas pagrįstas tuo, kad vandens slėgiui sistemoje pasiekus maksimalų nustatytą dydį apie 2,5-3,0 barus, veikiami specialios membranos, atsijungia relės kontaktai. Kadangi vienas iš kontaktų yra sujungtas su siurblio varikliu, jis automatškai išjungia siurblį. Sistemoje sumažėjus slėgiui iki nustatytos žemiausios ribos apie 1,5-2,0 barų relės kontaktai vėl susijungia ir automatiškai įjungia siurblio variklį. Sistemoje vėl kyla slėgis ir siurblio variklis išjungiamas, kai pasiekiamas didžiausias nustatytas slėgis. Tokiu principu sistemos siurblys yra įjungiamas ir išjungiamas, o vandens slėgis svyruoja nustatytame intervale, dažniausiai nuo 1,5 iki 3,0 barų.
Slėgis sistemoje nustatomas ir reguliuojamas dviem varžtais esančiais po relės dangteliu. Apatinė slėgio vertė reguliuojama didesniu varžtu, Sukdami varžtą pagal laikrodžio rodyklę slėgį sistemoje didinsime, prieš laikrodžio rodyklę - mažinsime.
Vandens tiekimo stotelės (hidroforo) reguliavimas susideda iš dviejų etapų:
oro slėgio nustatymas išsiplėtimo inde,
vandens tiekimo stotelės įjungimo ir išjungimo nustatymas.
Oro slėgis išsiplėtimo inde matuojamas esant tuščiam išsiplėtimo indui ir išjungus vandens tiekimo stotelę nuo elektros tinklo. Išsiplėtimo indo galinėje dalyje yra specialus vožtuvas (nipelis) skirtas oro pripūtimui ar išleidimui. Slėgis inde matuojamas manometru, naudojamu matuoti oro slėgį automobilių padangose. Esant per mažam oro slėgiui inde, oras pripučiamas automobiline pompa. Išsiplėtimo indams 24 L rekomenduojamas oro slėgis nuo 1,5 iki 2,0 barų, indams nuo 50 iki 100 L rekomenduojamas slėgis - 1,7-2,0 barų. Sureguliavus slėgį išsiplėtimo inde įjunkite vandens tiekimo stotelę į elektros tinklą. Siurblys pradeda dirbti, pripildo sistemą ir indo membraną vandeniu ir po kurio laiko išsijungia. Stotelės manometras parodys slėgį (viršutinę ribą), prie kurio išjungiamas siurblys. Jei slėgio reikšmė skiriasi nuo rekomenduojamos tai mažesnio varžto pagalba nustatysime mums reikalingą slėgio reikšmę. Analogiškai nustatysime ir apatinę reikšmę. Atsukus vandentiekio sistemoje esantį čiaupą, leisime mažėti vandens slėgiui. Pasiekus minimalią slėgio vertę automatiškai įsijungs siurblys. Manometras parodys slėgio ribą. Jei ji skiriasi nuo rekomenduojamos, mažesnio varžto pagalba, nustatysime reikalingą slėgį. Svarbu žinoti, kad slėgis įjungiantis siurblį turi būti 10% didesnis už oro slėgį inde. Nesilaikant šios taisyklės trumpinsime guminės diafragmos eksploatavimo laiką.
Stotelės eksploatacija ir priežiūra
1. Įrenginio siurblys ir išsiplėtimo indas turi būti parinkti taip, kad įjungimo išjungimo ciklų skaičius neviršytų 15 per valandą.
2. Išsiplėtimo inde yra elastinga membrana, atskirianti vandens pripildomą ertmę nuo rezervuaro oro erdvės. Jei hidroforas įsijungia pernelyg dažnai, tai gali reikšti, kad rezervuare yra netinkamas slėgis. Tarp siurblio išjungimo ir įjungimo laiko tarpo vanduo turi sudaryti apie ½“ nominalios rezervuaro talpos.
3. Oro slėgis išsiplėtimo induose, kurių talpa yra iki 24 L, turi sudaryti nuo 1,6 bar iki 1,8 bar, esant nuliniam vandens slėgiui siurblyje. Oro slėgį reikia periodiškai kartą per pusę metų tikrinti. Oro slėgiui reguliuoti yra skirtas vožtuvas, paprastai esantis galinėje išsiplėtimo indo dalyje. Slėgis inde turi būti reguliuojamas išjungus siurblį iš elektros tinklo ir atsukus vožtuvą. Sistemoje esantis manometras parodo vandens slėgį vandens tiekimo stotelėje ir nėra skirtas oro slėgiui išsiplėtimo inde matuoti. Oro slėgį reikia tikrinti manometru, skirtu slėgiui automobilio padangose matuoti.
4. Eksploatuojant siurblį žiemos metu, reikia jį apsaugoti nuo šalčio.
5. Jei vandens tiekimo sistema žiemos metu nenaudojama arba kai yra pavojus, kad ji užšals, būtina išleisti iš siurblio vandenį. Tuo tikslu reikia atsukti išleidimo kamštelį, esantį siurblio korpuso apatinėje dalyje. Jei paleidimo kamštelio nėra, reikia atsukti antivibracinės žarnos veržlę, įsuktą į išsiplėtimo indą ir pakreipus siurblį leisti vandeniui ištekėti.
6. Įrenginiai skirti eksploatuoti uždarose, gerai vėdinamose patalpose, kuriose nėra padidinto drėgnumo. Todėl jie turi būti gerai apsaugoti nuo atmosferinio poveikio: lietaus, sniego. Stotelės eksploatacija netinkamomis sąlygomis gali sukelti variklio ir relės gedimus.
7. Išsiplėtimo indo išorė yra apsaugota nuo korozijos. Siekiant prailginti išsiplėtimo indo tarnavimo laiką, vartotojas privalo kas pusę metų apžiūrėti indo paviršių ir jei reikia nuvalyti ir perdažyti indą.
Dėmesio: Visada atjunkite prietaisą nuo energijos šaltinio prieš jį pakeliant, transportuojant ar valant.
Draudžiama paleisti siurblį, kai jame nėra vandens. Vandens tiekimo sistemą (stotelę) gali remontuoti tik klalifikuoti meistrai.
Related posts
-
Posted on:Giluminių siurblių parinkimas ir paruošimas ekploatacijaiGiluminiai vandens siurbliaiSkaityti plačiau
-
Posted on:Šulinių siurblių eksploatacija ir priežiūraSiurbliai šuliniams su plūdiniu mechanizmuSkaityti plačiau